Technologie: Komunikační platforma

Komunikační platforma VOIPEX je zcela unikátní řešení.

Propojuje různé prostředky komunikace se světem informačních systémů do jednoho funkčního celku. Díky svojí koncepci a aplikacím pro zvýšení produktivity umožňuje zvýšit efektivitu práce jednotlivých pracovníků a týmů a zrychlit firemní procesy. Uživatelé mohou ke komunikaci využívat různé prostředky ať již na bázi online, jako jsou pevné a mobilní volání, zobrazení aktuální dostupnosti (prezence), audio a video konference, krátké zprávy (instant messaging – IM), sdílení pracovní plochy a dokumentů, nebo na bázi offline, jako jsou e-maily, SMS, záznamníky,faxy.

Vlastnosti platformy VOIPEX

Hlavní úlohou INTEGRAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ PLATFORMY VOIPEX je integrace existujících informačních systémů zákazníka do funkčního celku s dostupnými komunikačními kanály, nejen pevnými a mobilními telefony, e-maily, SMS, faxy, ale i moderními komunikačními prostředky jako instant messaging, sdílená plocha, zobrazení aktuální dostupnosti uživatelů a propojení se systémy dodavatelů a zákazníků.

Cílem je umožnit využívání komunikačních služeb v libovolném zařízení či aplikaci uživatelů bez ohledu na typ a platformu. Samozřejmostí jsou pokročilé funkce telefonní ústředny.

Podpora zařízení uživatelů a aplikace

Komunikační služby mohou uživatelé využívat na všech typech svých zařízení, tedy pevných a mobilních telefonech, počítačích, noteboocích a tabletech, a to buď integrací do existujících aplikací (např. pomocí pluginů do CRM a MS OUTLOOKU), nebo prostřednictvím softwarových aplikací, dodaných v rámci platformy (např. komunikátor do počítače a mobilu). Uživatel má tyto služby vždy k dispozici tam, kde je zvyklý a kde potřebuje, bez ohledu na to,
kde se zrovna nachází.

Federace s dalšími systémy

S komunikační platformou lze propojit rovněž komunikační systémy dodavatelů a zákazníků, takže uživatel má k dispozici informaci o aktuální dostupnosti (prezenci) svých partnerů, může jim posílat krátké zprávy (IM), sdílet dokumenty, mít společnou videokonferenci, telefonovat si s nimi a podobně. A k tomu všemu využije jedinou aplikaci – komunikátor.

Komunikace s okolím

Veškeré prostředky, určené ke komunikaci s dodavateli a zákazníky, jsou bez ohledu na to, kdo je zákazníkovi dodává, propojeny a řízeny platformou VOIPEX. Jedná se o volání do pevných a mobilních sítí, posílání krátkých zpráv (instant messaging), sdílení kalendářů, posílání e-mailů, SMS a faxů, audio a videokonference a sdílení plochy.
Na základě aktuální dostupnosti směruje platforma komunikaci „za uživatelem“ a volí nejvhodnější komunikační kanál.

Virtuální pobočková ústředna

Je součástí hlasové služby a je realizována na bázi technologie VoIP přes internetovou nebo datovou přípojku.

  • Volání zdarma mezi účastníky (volání ve firmě) a v síti VOIPEX
  • Bez nákladů na pořízení a údržbu, nezávislost na lokalitě
  • Funkce přepojování hovorů, zkrácená volba, hlasová schránka, antifraud
  • Digitální asistentka, nahrávání hovorů, kontaktní centrum a další funkce.

Doporučená zařízení

Pro efektivní a uživatelsky příjemné používání platformy VOIPEX je vhodné používat doporučená zařízení a aplikace, které jsou s platformou maximálně sladěny a jsou zárukou nejvyššího možného uživatelského komfortu. Portfolio zařízení a aplikací je kompletní a podporuje tak všechny funkce platformy na všech typech zařízeních, jak pevných, tak mobilních (na všech obvyklých platformách).

Jiří Klofáč

+420 575 750 981

klofac@ipex.cz

Zaujali jsme vás?

Napište nám přes kontaktní formulář a my se vám ozveme zpátky.